LAKUOTŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA

 

Muiluotas vanduo. Jei ant lakuoto ar dažyto baldo paviršiaus susikaupė dulkių, purvo sluoksnis, padės muiluotame vandenyje sudrėkinta servėtėlė.
Dantų pasta ir actas. Šiomis buitinėmis priemonėmis nuo lakuoto medinio baldo paviršiaus galima pašalinti išsiliej

usius alkoholinius gėrimus. Tačiau jos ne visuomet veiksmingos gali baldui ir pakenkti. Todėl prieš dėmes šalinant dantų pasta ar actu, patartina šias priemones išbandyti ant baldo pakraščio ir įsitikinti, ar jos nekenkia medžiui.
Buitinis baldų poliruoklis. Jį rekomenduojama naudoti esant smulkiems įbrėžimams, lengvai išvalomoms, į medžio paviršių neįsigėrusioms dėmėms šalinti. Kruopšiai nuvalius dulkes ir nešvarumus, baldo paviršių reikėtų tolygiai padengti buitiniu poliruokliu ir palaukti kol išdžius.
Mechaninis šlifavimas. Jo išvengti nepavyks, jei ant lakuoto ar dažyto baldo paviršiaus atsirado sunkiai išvalomų dėmių, didelių įbrėžimų, kurių poliravimo priemone pašalinti nepavyksta. Tuomet būtina pasitarti su specialistu, kaip atnaujinti baldą. Jis taip pat patars kokį laką arba dažus geriausia rinktis kokie dažai ar lakas tinkamiausi priklauso nuo baldo apdailos. Mechaniniu būdu nušlifavus sugadinto baldo paviršių, pašalinus dėmes ir gilius įbrėžimus, jį reikia padengti laku arba dažais, atsižvelgiant į tai, koks paviršius buvo prieš restauruojant.

Bijo vandens ir šilumos

Bene didžiausi medinių baldų priešai saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pasikeitimai, didelis karštis ir didelis šaltis. Norint, kad šie baldai ilgai tarnautų neužtenka juos nuolat prižiūrėti.
Labai svarbu jiems surasti gerą vietą kad nebūtų arti radiatoriaus ir lango. Nuo radiatoriaus sklindanti šiluma ir per langą besiskverbiantys saulės spinduliai ilgainiui gali pakenkti baldas ims skilinėti, keisti spalvą. Iš natūralaus medžio pagaminti baldai bijo karščio ir vandens. Todėl jei ant jo išsiliejo vanduo, nedelsiant reikėtų nusausinti. O jei statomas karštas kavos ar arbatos puodelis, vertėtų patiesti specialius padėklus.

 

http://www.namuplanai.lt/straipsniai/path/naturalaus_medzio_baldai