LAUKO BALDAI

 

 

Renkantis lauko baldus, vienas svarbiausių kriterijų yra patogumas, todėl vis daugiau terasų, balkonų ar vidaus kiemų apstatoma minkštais baldais, kilimais ir netgi atspariais oro pokyčiams žibintais, taip tarsi panaikinant ribą tarp lauko ir vidaus.

 

Mediniai baldai

Neretai laikui bėgant medinių kiemų elementų dažai pradeda lupinėtis, veikiami drėgmės, jie praranda spalvą ir papilkėja, o metalo dirbiniai surūdija ir po kelių sezonų atrodo seni bei susidėvėję. Tačiau galima išlaikyti gerą ir patrauklią medininių gaminių būklę: tiesiog padenkite juos hermetiku. Kai dažai nudžius, apipurškite juo nudažytas vietas. Keletas hermetiko sluoksnių padės pasipriešinti atmosferos poveikiui bei sulaikys medieną nuo deformacijos. Netgi senesnes medžio detales dar galima atnaujinti: tereikia jas nuvalyti, perdažyti ir apipurkšti hermetiku, kurio galima įsigyti purškiamo arba skardinėse su teptuku. Skardinėse parduodamas hermetikas yra pigesnis nei purškiamas, tačiau purškiamu patogiau naudotis. Medinius lauko baldus rekomenduojama valyti bent du kartus per metus. Lauko baldus iš aliuminio pakanka du kartus per metus paprasčiausiai nuplauti šiltu vandeniu su muilu ir gerai išdžiovinti.

Pavasarį mediniai lauko baldai nuplaunami su soda ar ūkiniu muilu. Jei ant baldų atsirado tamsių dėmių, galima išbandyti švitrinį popierių, smėlį. Specialiu apsauginiu laku nepadengtus lauko baldus patartina keletą kartų per metus ištepti specialiu aliejumi. Prieš tepant aliejumi, baldus nuplaukite ir nusausinkite, o aliejų tepkite mažu minkštu teptuku arba audiniu. Po kurio laiko nuvalomas perteklius.

Baldų valymui netinka metaliniai įrankiai: pažeidimai greitina  medžio irimo procesą.

Tinkama lauko baldų apsauga ir jų priežiūra - geriausias būdas išlaikyti juos gražius, todėl kas kelerius metus juos perdažykite ir padenkite hermetiku. Metalo gaminių nepamirškite patepti apsauginiu aliejumi. Pastebėję mediniame paviršiuje plyšius, užtepkite juos medžio glaistu, kad šis įtrūkimas nepasklistų po visą baldą. Patepę glaistu ir palaukę, kol nudžius, užtepkite hermetiko. Jeigu šis medinis baldas jau ilgą laiką stovėjo lauke, prieš jį glaistant, dažant ir padengiant hermetiku, gerai nušlifuokite.

Kilus stipriam vėjui, lauko baldus pastatykite atokiau nuo medžių, nes lūžtančios šakos gali juos apgadinti.

 

http://lt.lt.allconstructions.com/portal/categories/18/1/0/23/article/4267