VAŠKUOTŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA

 

Muiluotas vanduo. Tai paprasčiausias būdas pašalinti lengvas, į medžio paviršių neįsigėrusias dėmes, tokias kaip purvą, maisto trupinius. Muiluotame vandenyje sudrėkinus kempinę užtenka pavalyti reikiamas vietas.

Švelnus šlifavimo popierius. Jį patartina naudoti esant didesnėms, jau įsigėrusioms ir sunkiau išvalomoms dėmėms, pavyzdžiui, užtiškus dažams, kavai ar pomidorų padažui. Norint nesugadinti baldo paviršiaus, geriausia naudoti kuo švelnesnį, mažiau grūdėtą šlifavimo popierių. Šlifuoti patartina pagal medienos išpjovimo kryptį.

Speciali alyva. Nušlifavus, nuo paviršiaus pašalinus po šlifavimo susikaupusias dulkes, medinį baldą reikia ištepti specialia alyva, skirta būtent tokiems baldams prižiūrėti ir atnaujinti. Taip išteptą baldą rekomenduojama palaikyti 12 valandų, ant jo nieko nedėti.

D.Kasiulynas tvirtino, kad medinius baldus alyvuota kempine galima valyti ne tik tada, kai atsiranda nešvarumų ar įbrėžimų. Tą patartina daryti ir profilaktiškai. Patrynus paviršių alyvuota kempine, atsinaujina baldų spalva, išryškėja medžio struktūra.

Kai kuriuose salonuose, perkant medinius baldus, įteikiamas ir jų priežiūros rinkinys alyvos buteliukas ir kempinė. Priežiūros reikmenų galima įsigyti ir kitose prekybos vietose. Jei baldas, kurį norima atnaujinti, yra natūralios medžio spalvos, geriausia rinktis bespalvę alyvą.

Taisyti ne visada verta

Mediniam baldui lakuotu arba dažytu paviršiumi reikia kur kas daugiau priežiūros nei alyvuotiems baldai. Jei taip padengtas baldas sugadinamas, jį pataisyti be specialistų pagalbos gali ir nepavykti. O atnaujinti baldą gali kainuoti brangiau nei jis yra vertas. Ypač jei šis pagamintas iš pigių medžiagų.

 

http://www.namuplanai.lt/straipsniai/path/naturalaus_medzio_baldai